Zlatý retriever

Na našej webovej stránke http://bella-aurea.info/ môžete nájsť, že naším chovateľským cieľom sú psy zdravé a zároveň spĺňajúce štandard plemena vo výzore i v povahe. Ako sa u nás vraví, vhodné „do koča i do voza“.

Ak je možnosť, zvyčajne si sľubných otcov našich odchovov obzerám pri výstavnom kruhu. S Chrisom som sa stretol na poľovačke na bažanty. S jeho majiteľkou asistovali hneď vedľa nás a po prvom kole som sa jej nevdojak opýtal, či ho tam prišla zodrať :) Energia, vytrvalosť a krása v jednom.

Patrím k chovateľom, ktorí kladú dôraz na nepríbuznosť rodičovského páru. Zatiaľ na problémy s dedičnými poruchami a imunitou nikto nič lepšieho nevymyslel. Čím nižší COI (koeficient príbuzenskej plemenitby), tým menšia pravdepodobnosť záťaže genetickými poruchami a vyššia imunita. Podľa testu v chovateľskej databáze na https://k9data.com/pedigree.asp?ID=1255664 , 10-generačný COI ich spojenia (3,46%) je menej ako polovica priemerného COI v plemene (7,88%).

Chris aj Gianna sú šampiónmi krásy Slovenska a v minulej poľovnej sezóne sme sa s Chrisom 3-krát  stretli na bažantoch. Niežeby nebolo čo zlepšovať na ich práci, no radosť pozerať na ich chuť a výdrž pracovať.

Na stránke bella-aurea.info/puppies/litter_h.htm môžete nájsť dokumentáciu zahŕňajúcu ich výstavné úspechy, pracovné skúšky a zdravotné vyšetrenia. Tiež tam môžete nájsť foto potomstva.
Dnes (2.7.2023) majú 15 dní, hmotnosť okolo 1700 g a oči, uši a labky im čoraz lepšie fungujú. Do sveta budú môcť ísť v polovici augusta, vo veku 8 týždňov. Psíky zatiaľ nie sú rezervované, sučky áno.

Dušan Kollárik [email protected]
Telefón: +421 905 514 120
Web: http://bella-aurea.info
Chovateľská stanica: Bella Aurea

Zastrešujúce organizácie

Slovenské národné plemená psov

Slovakia Dog Cup