Autori článkov

Článok40

Pochádza z Bratislavy. Vyštudovala Veterinárnu a farmaceutickú Univerzitu v Brne. Pravidelne sa zúčastňuje zahraničných kongresov a odborných stáži v American foundok v Maroku. Pracuje v súkromnej veterinárnej ambulancii v Pezinku. Vlastní 7 ročnú dobermanku Grace.

Článok7

Spolumajiteľ /so svojim otcom/ chovateľskej stanice Valmanitu. Ako profesionálny handler a groomer dosiahol veľa najvyšších titulov ako Svetový víťaz, Vice Svetový víťaz, Európsky víťaz, Vice Európsky víťaz s rôznymi plemenami. Pred viac ako desiatimi rokmi sa začal zaoberať plemenom Cane Corso v talianskej chovateľskej stanici Dell' Antico Cerberus. Momentálne spolupracuje s top chovateľskými stanicami ako odborný konzultant exkluzívne pre plemeno Cane Corso.

Článok7

Vo svojej chovateľskej stanici Magic Sonet sa viac ako 20rokov venuje chuvu plemena shar-pei. Predseda Sharpei klubu Slovensko a Klubu molossov Slovensko. Je autorkou viacerých odborných článkov a aktivít zameraných na vzdelávanie chovateľa, vystavovateľa. Jednou z tých posledných je aj kampaň Pes pre život nie pre biznis. Pri príležitosti osláv 20. výročia SKJ bola za svoju činnosť odmenená striebornou medailou.

Článok5

Od roku 1977 pracuje na kynologickom oddelení SPZ. Od roku 1981 sa vo svojej chovateľskej stanici Tavari venuje chovu írskeho teriéra. Stála pri vzniku SKCHTF. Je medzinárodná rozhodkyňa pre exteriér FCI III. a IV a posudzuje výkon na poľovných skúškach psov (LS,FS,BL). Odmenená čestným uznaním za dlhoročnú obetavú prácu v prospech slovenskej kynológie.

Článok5

Prezident SKJ a predseda Predsednítctva KR SPZ. Je predsedom Klubu chovateľov nemeckých krátkosrstých stavačov, podpredsedom Kynologickej rady SPZ, rozhodcom pre výkon stavačov, malých plemien a duričov, rozhodcom pre exteriér stavačov a jazvečíkov. Je predsedom Poľovníckeho združenia Jastrab Dolné Dubové. V r. 1974 si založil chovateľskú stanicu nemeckých krátkosrstých stavačov Hartmany, ktorá sa od roku 1993 nazýva Z Dubovských luhov. So svojimi psami šesťkrát vyhral Kadlecov memoriál, trikrát Slimákov memoriál, dvakrát Memoriál Karla Podhájskeho. V súčasnosti má sučku Coru a dvoch psov, Famira a Ivara. V r. 1972 ukončil VŠP odbor zootechnik špecializácia genetika. Posledných 15 rokov pracuje ako hlavný genetik v súkromnej plemenárskej firme. Za dlhoročnú produktívnu prácu pre slovenskú kynológiu a za prínos pre jej rozvoj bol odmenený zlatou medailou.

Článok4

MVDr. Karin Süvegová, PhD. pochádza z Nitry. Študovala na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Pracovala niekoľko rokov vo Výskumnom ústave živočíšnej výroby v Nitre, momentálne ako súkromná veterinárna lekárka pre spoločenské zvieratá v Hlohovci. Podieľala sa na vývoji niektorých výživových doplnkov pre psov a mačky, je autorkou prvej československej normy pre výživu psov. Doma má dve dvanásťročné sučky zlatého retrievera a cavalier king charles španiela.

Článok4

Obyčajný človek, ktorý nadovšetko miluje svoju rodinu a zvieratá. Prvého foxteriéra som viedol na Oblastnej výstave poľovných psov v Bratislave - Ovsišti v r. 1967.  Odvtedy, s prestávkou počas rokov 1980 - 1996, vodievam teriérov na výstavách a skúškach pravidelne. Dedičný majiteľ chovateľskej stanice  "zo Sengetova" založenej 1968. Od začiatku chováme foxteriérov hrubosrstých a od r. 1997 aj cairn teriérov. Medzinárodný rozhodca pre posudzovanie exteriéru teriérov, podpredseda a hlavný poradca chovu v Slovenskom klube chovateľov teriérov a foxteriérov. Súdny znalec v odbore veterinárstvo, odvetvie chov koní a kynológia.

Článok2

Študovala na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracuje v Biomedicínskom centre SAV v Bratislave. Už 10 rokov je milovaným členom jej rodiny pes - rhodézsky ridgeback. Je členkou Slovenského klubu chovateľov ridgebackov a aktívne pracuje v Chovateľskej rade SKCHR.

Článok1

Vzdelanie - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno. Súčastné pracovisko - Zvieracia klinika Plus, Trnava http://www.zkp.sk. Špecializácia: - interná medicína psov - choroby drobných cicavcov (fretky, králiky, hlodavce) - choroby plazov a exotických zvierat

Článok1